Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

 

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 15 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise, iade süreniz 30 gündür. Ayrıca sitemizde yer alan ürünlerde değişim talebiniz bulunmakta ise değişim süreniz 7(yedi) iş günüdür. Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün iadesini sağlayabilirsiniz.

 

-İade edeceğiniz ürünü, faturanızın "İade Formu" bulunan nüshasını doldurarak, paketi hasar görmemiş, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, ARAS Kargo ile karşı ödemeli olarak göndermenizi rica ederiz.

 

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden ARAS Kargo'ya ait gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

 

-İade bedeli, ürünlerin mal kabul birimine ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza 3(üç) iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Eğer ödemenizi "Kapıda Ödeme" olarak gerçekleştirmiş iseniz tarafımıza IBAN numarası, hesabın kime ait olduğu ve hangi bankaya ait olduğunu bildirmeniz gerekmektedir. Bildirim sürecinden sonra iadeniz 3(üç) iş günü içerisinde gerçekleşecektir.

 

Bankanıza bağlı olarak iadenizi hesabınızda veya kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir.

 

Siparişinizde kullandığınız indirim kuponu varsa, iade işlemi esnasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte indirim kuponunda kalan kullanım süresi kadar süre, yapılacak iade işlemi ile yeniden başlayacaktır.

 

İade etme süresi kaç gündür?

 

Sezer Oto Elektronik Servis üyelerinin kanunen mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" 7 gündür.

 

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

 

Ambalajı zarar görmüş faturasız, zarar görmüş ve aksesuarları eksik olan ürünlerin iadesi gerçekleşmemektedir.

 

İademi hangi adrese göndereceğim?

 

İade Adresi: SOES SEZER OTO ELEKTRONİK SERVİS SANAYİ VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.

İçerenköy Mah. Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cad. 101/7 Bostancı/İSTANBUL

 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

 

İade talebiyle soes.com.tr 'ye gönderdiğiniz ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişinizi ARAS Kargo ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

 

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra soes.com.tr tarafından kredi kartınıza iade işlemi 3(üç) iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Bankanıza bağlı olarak, iadenizi kredi kartınızda görmeniz, bir kaç gün sürebilir. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve soes.com.tr 'nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

 

Elime geçen ürün kusurlu. Ne yapmam gerekiyor?

 

Ürünü iade süresi içerisinde tarafımıza göndermeniz halinde, gerekli kontroller yapılarak stoklarda bulunması durumunda ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. İade işlemleri detayı için bkz. "Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?"

 

Tutar iadem neden taksit taksit yapılıyor?

 

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin, tamamı kredi kartınıza iade edilmekte ancak bankanız tarafından iadenin kredi kartınıza geri ödemesi, taksitli olarak kartınıza yansıtılmaktadır.

Merkez
Bostancı Mah.Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cad. 80/C Bostancı İstanbul
0216 577 49 60 - 0533 446 92 91 - 0533 019 15 66