Chip Tuning Nedir ve Nasıl Yapılır?

Chip tuning, otomobillerde bulunan motor kontrol ünitesindeki yazılımın değiştirilmesi işlemine verilen isimdir.
Motor kontrol ünitesi  (ecu), motorun tüm işlemlerini yöneten kısımdır. Motorun çalışmasına yardımcı olan hemen hemen tüm parçalar, motor kontrol ünitesinden gelen komutlarla çalışır. Chip tuning işlemi ile motor kontrol ünitesinden gelen yazılım değiştirilmekte ve performans artırılmaktadır.

Motor performansını artırmanın yanı sıra yakıt tasarrufu da sağlayan chip tuning işlemi günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. 
Chiptuning sadece otomobillerde değil motosiklet, kamyon, otobüs, traktör ve hatta deniz taşıtlarında da uygulanmaktadır.

 

Chip Tuning İşlemi Nedir?

Chip tuning , aracınızın elektronik kontrol ünetisi (ECU) üzerinden yazılım işlemi yapılarak, motorda bulunan özellikleri aktif hale getirip beygir ve tork artışı sağlanmasıdır. Bu işlemin en önemli özelliği mekanik işlem olmadan yazılım verileriyle yapılmasıdır.

Chip Tuning İşlemi Hangi Araçlara Yapılır?

Chip Tuning işlemi her araca özel yapılmaktadır. Dizel ve Turbo benzinli araçlarda başarılı ve üstün performans göstermektedir.Aracın Güç ve Tork artışı, motor  ve beygir  gücüne  göre farklılık göstermektedir.

Neden Chip Tuning Yaptırmalıyım?

Chip tuning yazılımları ile  daha yüksek perfomans ve güç elde edebilir aynı zamanda yakıt tasarrufuda sağlayabilirsiniz.

Chip Tuning işlemiyle Yakıt Tasarrufu nasıl oluyor?

Aracınızda işlem sonrası tork ve beygir gücündeki artışla daha az gaza basarak daha çok güç alacaksınız motoru zorlamadan daha fazla güç elde edeceksiniz

Chip Tuning Araca Zarar Verirmi?

Yazılım işlemi bilinçli ve doğru şekilde yapılırsa aracınıza zararı bulunmamaktadır.

Chip Tuning Aracta Arıza Yaparmı?

Standart değerlerin üzerine çıkılması yanlış yapılan işlem ve araca özel olmayan veriler kullanılması aracınızın arıza yapmasına neden olur.

Chip Tuning işleminden Sonra Araçta Duman Atma olurmu?

Araç üzerinde arıza yoksa duman atma olmaz

Chip Tuningli Araç Muayeneden Geçermi?

Araç üzerinde makanik işlem yapmadan yazılım ile yapıldığından muayenden sorunsuz geçer

Chip Tuning İşleminin Garantisi Varmı?

Yaptığımız işlemlerin sonunda araca yapılan işlemler belgeli şekilde size sunulmaktadır. Tüm işlemler 1 yıl firmamız garantisindedir.

Chip Tuning Yazılımı İstediğim Gibi Olmazsa Ne Yapabilirim?

Yapılan işlemlerin verileri server sistemizde arşivlenmektedir.  Memnun kalmazsanız  işlem tarihinden sonra 7 gün içinde koşulsuz  iade ve aracı orjinale çevirme  imkanı sunmaktayız.

 

 

 

Merkez
Bostancı Mah.Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cad. 80/C Bostancı İstanbul
0216 577 49 60 - 0533 446 92 91 - 0533 019 15 66